SZKOLNY KONKURS dla klas IV-VIII NA NAJŁADNIEJSZĄ EKO-KOMPOZYCJĘ ROŚLINNĄ

Założenia konkursu:

Uwrażliwienie na piękno przyrody. Uprawa i pielęgnacja roślin, ich rola w naszym otoczeniu. Rozwijanie kreatywności i współpracy w grupie klasowej. Współodpowiedzialność za estetyczny wygląd klasopracowni.

Kryteria oceny:

1. Różnorodność roślin– kwitnące wiosenne, przyprawowe np. rzeżucha, szczypiorek,  czy też sukulenty, zwisające i inne. Można wykorzystać nasiona (praca będzie oceniana 28 kwietnia, przed majówką, nasionka do czasu wykiełkują).
  2. Wykorzystanie materiałów ekologicznych (skrzynki, wiklinowe kosze, małe wiaderka metalowe, dzbany, donice gliniane itp.).
  3. Pomysłowość.

Termin wykonania i oddania pracy:

Pracę należy wykonać w szkole pod kierunkiem wychowawcy na godzinie wychowawczej

25 kwietnia 2023r. lub innym dogodnym terminie. Klasa może wykonać kilka kompozycji w grupach. Wszystkie zostają wystawione w salach na stoliku, parapecie. Jedną należy podpisać jako pracę konkursową. Potrzebne materiały organizowane są we własnym zakresie. Uczniowie powinni sami dbać o rośliny, umiarkowane podlewanie, ustawienie w miejscu odpowiednio nasłonecznionym, doglądanie roślin.

Nagrody:

1. Nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca. Na pewno warto postarać się i wykazać kreatywnością. Czekają na Was miłe niespodzianki.

Organizatorzy:

Anna Zając, Agnieszka Nowak.