KONKURS FOTOGRAFICZNY

„Garbowska przyroda w kadrze”

Z okazji Dnia Ziemi Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Garbowie ogłasza konkurs fotograficzny na najlepszą fotografię przyrodniczą  „Garbowska przyroda w kadrze”.

ZAŁOŻENIA KONKURSU:

Celem konkursu jest promocja walorów przyrodniczych gminy Garbów, edukacja ekologiczna oraz uwrażliwienie na otaczające nas piękno przyrody i dbałość o nią. Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie oryginalnej fotografii ukazującej piękno garbowskiej przyrody. Zdjęcie powinno przedstawiać ciekawe ujęcie elementów lub zjawisk przyrodniczych wykonane na terenie naszej gminy. Najlepsze fotografię zostaną wydrukowane

REGULAMIN:

1. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów, którzy mogą wykonać taką fotografię podczas wiosennych, wspólnych z rodzicami spacerów i wycieczek rowerowych.
  2. Jeden uczeń może zgłosić maksymalnie do trzech zdjęć zapisanych w formie pliku JPEG lub TIFF (rozmiar pliku nie powinien przekraczać 10 MB).
  3. Fotografię należy wysłać w wersji elektronicznej do dn. 6 maja 2023r. na adres konkursy@szkola.garbow.pl
  4. W oddzielnym dokumencie należy podać: imię i nazwisko (znane tylko Komisji Konkursowej do czasu wyłonienia zwycięzców), tytuł fotografii oraz miejsce, w którym została ona wykonana.
  5. Prace oceniać będzie Komisja Konkursowa. Nagrody zostaną przyznane za 1,2,3 miejsce.
  6. Nagrodzone i wyróżnione fotografie zostaną wydrukowane i wykorzystane na szkolną wystawę  podczas podsumowania konkursu, które odbędzie się 16 maja 2023r. Prace zostaną również opublikowane na stronie szkoły oraz w lokalnej gazecie „Głos Garbowa”.
  7. Opiekunowie uczniów biorących udział w konkursie zobowiązani zostaną do wyrażenia zgody na przetwarzanie danych oraz publikację prac. Formularz należy pobrać w sekretariacie szkoły.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników przyrody i pasjonatów fotografii do wzięcia udziału w naszym konkursie. Oryginalne uchwycenie przyrody na zdjęciu zwłaszcza tej dzikiej nie należy do łatwych zadań, ale na pewno uczestnikom spodoba się to, że mogą zrobić zdjęcia przy okazji wiosennego odpoczynku w kontakcie z naturą.

Organizatorzy:

Dyrekcja i Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych Szkoły Podstawowej w Garbowie