MALI OGRODNICY- ZAKŁADAMY PRZEDSZKOLNY OGRÓDEK

Przedszkolaki bardzo lubią wszystkie prace gospodarcze, więc jesienią ubiegłego roku dzieci pilnie pracowały przy zakładaniu kwiatowo- warzywnego ogródka. Własnymi rączkami przygotowały podłoże, posadziły cebulki kwiatowe, dzięki temu od wczesnej wiosny możemy podziwiać pięknie kwitnące hiacynty, tulipany, krokusy i szafirki. W naszym ogródku zagościły również pachnące i zdrowe zioła, m.in. mięta, melisa, lubczyk, majeranek, pietruszka naciowa, rośnie też czosnek i cebula. Ileż radości było, gdy dzieci mogły poskubać zielonego szczypiorku :-). W ostatnich dniach sześciolatki posiały rzodkiewkę, koperek, rukolę, roszponkę, posadziły również rozsadę sałaty, a na parapecie hodują pomidory oraz paprykę, która czeka na wysadzenie po majowych przymrozkach. Dziękujemy Panu Piotrowi Borzęckiemu za podarowanie drewnianych skrzyń do założenia naszego ogródka- dzieci mogą teraz nabywać bezcenną wiedzę i umiejętności poprzez własne działanie.