11 listopad- Dzień Niepodległości

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości SU przygotował audycję podczas, której zaprezentował najważniejsze fakty związane z tym wydarzeniem tj. ustanowienie Święta, znaczenie daty, dzieje obchodów, najważniejsze postacie i działacze niepodległościowi. W tym dniu na większości zajęć były przeprowadzone lekcje patriotyczne urozmaicone materiałem multimedialnym i śpiewem pieśni patriotycznych. W salach lekcyjnych i na korytarzach pojawiły się gazetki tematyczne, a uczniowie w ramach zajęć świetlicowych wykonali flagi ,które pojawiły się w klasach oraz kotyliony, które wpięte w klapy płaszczy i kurtek dzieci ,rodziców i nauczycieli stały się widocznym znakiem radości z wielkiego sukcesu naszych przodków. O godz.11.11 wszyscy razem odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego dołączając tym samym do akcji :”Niepodległa do Hymnu”. Mimo trudnych warunków związanych z pandemią udało nam się przynajmniej w części uczcić godnie ten dzień i oddać hołd wszystkim ,którzy walczyli za wolną, niepodległą Polskę

. SU: Maja Jedlińska, Oskar Krasa