100. rocznica urodzin Jana Pawła II

Mija sto lat od narodzin człowieka, który zmienił świat. Zmienił bieg życia niejednego człowieka. Zaraził świat miłością, swoją prostotą. Mija sto lat od narodzin patrona Publicznego Gimnazjum w Garbowie, które kiedyś było częścią naszej szkoły a, którego teraz jesteśmy spadkobiercami tradycji.

18 maja 1920 roku w Wadowicach przyszedł na świat Karol Józef Wojtyła. Młody Karol rodzi się w Polsce, która kilkanaście miesięcy wcześniej odzyskała niepodległość. Tę wolność swojego dzieciństwa będzie chciał nieść całemu światu.

Niech setna rocznica urodzin świętego Jana Pawła II będzie dla nas okazją do nauki języka Miłości od nowa. Raz jeszcze sięgnijmy do życia a zwłaszcza nauczania św. Jana Pawła II. Pamiętajmy, że jesteśmy Pokoleniami Jana Pawła II – świętego Polaka.