Ho, ho, ho… czy są tu jakieś grzeczne dzieci?

Mikołajki to święto obchodzone niemal na całym świecie. Postacią nieodłącznie kojarzoną z uroczystością obchodzoną 6 grudnia jest święty Mikołaj.

Współcześnie jego wizerunek jest utożsamiany ze starszym mężczyzną, przebranym w czerwony kostium. Ten ma jednak niewiele wspólnego z prawdziwym patronem święta – Mikołajem z Miry. Kim tak naprawdę był św. Mikołaj? Mikołaj z Miry, znany również jako Mikołaj z Bari, według legend żył na przełomie III i IV wieku. Najstarsze przekazy dotyczące tej postaci pochodzą natomiast z VI wieku. To właśnie z nich dowiadujemy się, że biskup wsławił się dokonanymi cudami oraz pomocą niesioną biednym i potrzebującym.

6 grudnia to jeden z najbardziej wyjątkowych dni w roku, gdy obdarowujemy bliskich drobnymi upominkami.

6 grudnia, jak dobrze wiecie, chodzi Mikołaj po świecie. Dźwiga wór niezmordowanie, każdy dzisiaj prezent dostanie. A kiedy rozda już prezenty,wróci do nieba uśmiechnięty!

Dziś zawitał i do naszej szkoły, bo przecież nasze dzieci są bardzo grzeczne.