DZIEŃ KROPKI W PRZEDSZKOLU

W ramach realizowanego Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywne Dni Nietypowe” 15 września dzieci aktywnie włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi, talentu i zabawy. Motywem przewodnim podczas naszych zajęć była kropka.
Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce, balwanka, kolorową kulę czy piłkę.
Międzynarodowy Dzień Kropki ma bardzo ważne przesłanie nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dorosłych. Każdy ma przecież jakiś talent. Dzień Kropki ma zachęcać do ich odkrywania oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu. Bądźmy kreatywni!

Czasem wystarczy zacząć od kropki…

To był wspaniały dzień dla nas wszystkich!