Maria Konopnicka – pierwsza nauczycielka przyrody.

Uczniowie naszej szkoły spotkali się dzisiaj, aby podsumować działania podjęte w ramach obchodów roku 2022, którego patronką jest Maria Konopnicka.

Przypomnijmy, że w ubiegłym semestrze  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szeregu różnorodnych działań: przygotowwali inscenizacje wierszy, tworzyli zakładki do książek, rysowali portrety naszej patronki.

Tym razem, zmierzyli się z zadaniem poznania Marii Konopnickiej jako “nauczycielki przyrody”. W związku z tym ogłoszony został konkurs na pracę graficzną lub plastyczną ilustrującą wiersz o tematyce przyrodniczej.

Ogłoszenie wyników konkursu poprzedzone zostało częścią artystyczną, którą zaprezentowali uczniowie klas pierwszej b, trzeciej , czwartej a oraz piątej.

Maria Konopnicka wprowadzała czytelników w świat prawdziwej poezji, uczyła ich zachwytu dla piękna przyrody, miłości do ziemi ojczystej i jej historycznej tradycji oraz umiejętności odczuwania pięknego słowa. Mamy nadzieję, że jej poezja ta będzie nadal żywa, a uczniowie szkoły, której jest patronką, będą po nią sięgali nie tylko przy okazji konkursów.

Wręczenia nagród i dyplomów laureatom konkursu i uczniom wyróżnionym dokonały pani Dyrektor Nina Bartoszcze-Wylaź oraz pani Kinga Skrzypiec, przedstawicielka Gminnej Biblioteki Publicznej im. Bronisława Pietraka.

Wyniki konkursu

Protokół z obrad komisji konkursu graficzno-plastycznego “Maria Konopnicka – pierwsza nauczycielka przyrody“ z dnia 17 listopada 2022 r.

w kategorii klasy 1 – 3 komisja przyznała:

Miejsce  I     Amelia  Och klasa 1b

Miejsce  II     Mikołaj Kuflewski klasa 3

Miejsce  III    Amelia Zarychta klasa 1a

Oskar Kuflewski    1a

Stanisław Gajda     1a

Piotr Kozłowski    1b

Aleksandra Pszczoła    1b

Małgorzata Nakonieczna    2a

Barbara Chołody     2a

Łucja Woźniak     2a

Laura Ostapowicz    2b

Aleksander Pliszka    2b

Alicja Pożarowszczyk 2b

Franciszek Wójcik    3

W kategorii klasy 4-6  komisja przyznała:

Miejsce  I     Alicja Meksuła klasa 4a

Miejsce I    Iga Jaroszuk klasa 6b

Miejsce II    Jakub Jóźwiak 6b

Miejsce II    Zofia Wójcik 6b

Miejsce  III    Mateusz Rutkowski 5

Klaudia Niezbecka

Sandra Jahns

Krystian Jóźwiak

Maja Skorek

W kategorii klas 7 – 8 komisja przyznała

wyróżnienia

Kamil Smolak

Krzysztof Andrejek

Oliwia Smolak

Dziękujemy bibliotece publicznej za ufundowanie nagród dla laureatów.