TURNIEJ SZACHOWY IPN W LUBLINIE

W dniu 15 listopada 2022 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Małgorzaty Dąbrowskiej wzięli udział w Turnieju Szachowym IPN w Lublinie. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim i wzięło w nim udział 78 zawodników z 29 szkół województwa lubelskiego. Szkołę w Garbowie reprezentowali: Martyna Chatała – klasa 5a, Mirosław Wiktor – klasa 5a, Natalia Czernel – klasa 6a, Krzysztof Sygnowski – klasa 6a i Michał Powszedniak – klasa 6a. Każdy zawodnik rozegrał siedem rund. Nad prawidłowym przebiegiem gry czuwał międzynarodowy sędzia szachowy Zbigniew Pyda. Celem imprezy było upamiętnienie 104 Rocznicy odzyskania Niepodległości oraz wkładu szachistów polskich w jej odzyskanie i utrzymanie, a także popularyzacja królewskiej gry wśród dzieci i młodzieży szkół województwa lubelskiego. Uczestnicy spotkania wysłuchali także wykładu historycznego i obejrzeli film ,, Gra o Niepodległość”.