Wycieczka do Kazimierza Dolnego i warsztaty kolażu.

4 października czterdziestu jeden uczniów z klas IV a,  IV b i V a, wraz w trzema opiekunami wyruszyło na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Program wycieczki „Od spichlerza do Mięćmierza” był bardzo ciekawy i bogaty: zwiedzanie miasta z przewodnikiem, podziwianie spichlerza, kościoła farnego, studni na rynku, kamienic braci Przybyłów, pomnika psa Werniksa, piękny widok z Albrechtówki oraz spacer po średniowiecznej osadzie flisackiej – Mięćmierz. W planie była wędrówka brzegiem Wisły oraz pięknym Wąwozem Korzeniowy Dół i przejażdżka ekobusikami po Kazimierzu i do Mięćmierza. Było też szukanie skarbu na kazimierskim rynku i pyszny obiad. Wszyscy dostali w prezencie pamiątkowy przewodnik „Od spichlerza do Mięćmierza” z kolażami autorstwa pani Doroty Opolskiej-Maksym. Uczestnicy wycieczki wrócili bardzo zadowoleni, bogatsi wiedzę o Kazimierzu i o nowe doświadczenia.

Trzy tygodnie później w naszej szkole odbyły się dla uczestników tej wycieczki warsztaty kolażu zorganizowane przez panią Dorotę Opolską-Maksym. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z techniką jaką jest kolaż i pod czujnym okiem ekspertki, która przywiozła mnóstwo różnorodnych materiałów, wykonać swoją własną pracę. Bardzo dziękujemy Pani Dorocie za ten wspaniały prezent, jakim były warsztaty kolażu dla naszych uczniów.