DZIEŃ PIZZY W PRZEDSZKOLU

Pizza to jedno z najpopularniejszych dań na świecie. Lubią ją zarówno dorośli jak i dzieci, dlatego w tym roku nasze przedszkole włączyło się w obchody Światowego Dnia Pizzy. Tego dnia sale przedszkolne zamieniły się we włoską pizzerię. Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: smarowanie ciasta sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Przygotowane pizze trafiły do piekarnika. Zapach rozchodził się po całej szkole, a dzieci nie mogły się doczekać, kiedy będą mogły skosztować samodzielnie przygotowanego dania. Aż nadszedł ten moment. Mali kucharze doczekali się efektów swojej pracy. Mniam, mniam. Było fantastycznie i smacznie.