Przystań w sieci

Przystań w sieci

Bardzo mi miło poinformować, że wszyscy uczniowie klasy VII c wzięli w maju udział w ogólnopolskim projekcie „Przystań w sieci”.

Jest to projekt edukacyjny, który powstał z inicjatywy Facebooka, NASK PIB i UNICEF Polska. Został stworzony z myślą o uczniach, nauczycielach, psychologach poszukujących odpowiedzi na pytania dotyczące odpowiedzialnego korzystania z internetu, ochrony własnego wizerunku w sieci i bezpieczeństwa online. Projekt objęty jest honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Projekt umożliwił uczniom i nauczycielowi (psychologowi szkolnemu) realizację kursów e-learningowych w ramach sześciu modułów: prywatność w sieci, cyberprzemoc, cyberzagrożenia, nielegalne i szkodliwe treści w internecie, cyfrowe ślady i reputacja online oraz fałszywe informacje. Po odbyciu szkoleń uczniowie zdawali testy w poszczególnych sekcjach tematycznych. Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom klasy VII c za udział w projekcie! Opiekun projektu Agnieszka Stępniak-Łuczywek