Spotkanie literackie

Jedną z wielu atrakcji, związanych z tegorocznymi obchodami Dnia Dziecka było wyjście uczniów klasy II a oraz grupy dzieci sześcioletnich do Gminnej Biblioteki Publicznej w Garbowie, gdzie odbyło się spotkanie z Panią Edytą Zarębską- pisarką i ilustratorką książek dla dzieci. Autorka ubrana w baśniową kreację opowiedziała o swoich przygodach z dzieciństwa, związanych z jej największym marzeniem, jakim było pisanie oraz ilustrowanie książek dla dzieci. Wykonała również przepiękne, kolorowe rysunki bohaterów swoich książek, co wprowadziło uczestników wydarzenia w prawdziwy zachwyt. Pisarce towarzyszył Pan Robert, który w zabawnej inscenizacji czytał fragmenty książki ,,Babcia Grunia”. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały a następnie bezbłędnie odpowiedziały na wszystkie pytania oraz zagadki dotyczące przedstawionej treści. Odbyło się również wspólne śpiewanie piosenki ,,Mądra Rzeka”, do której Pan Robert akompaniował na akordeonie a dzieci wtórowały oklaskami. Spotkanie upłynęło w niezwykle miłej i radosnej atmosferze, na pamiątkę uczestnicy mogli zakupić książki z autografem pisarki. Celem wydarzenia było propagowanie czytelnictwa oraz promocja książek dla dzieci.