Znajdziesz mnie w bibliotece TYDZIEŃ BIBLIOTEK cz.1

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku organizuje w maju ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek.

Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Oto relacja z działań podjetych w naszej szkole w ramach obchodów TYGODNIA BIBLIOTEK

Zadanie I. ZNAJDZIESZ MNIE W BIBLIOTECE

Przedstawiam kilku polskich autorów książek dla dzieci i młodzieży. Niestety, autorzy zapomnieli, jakie książki napisali (ups!). Czy możecie dopisać każdemu autorowi tytuły jego książek, znajdujących się w zbiorach naszej biblioteki? Z góry dziękuję za pomoc 🙂

Fotorelacja przedstawia wyniki poszukiwań. Konieczne było przygotowanie większej ilości kart z autorami, tak ogromnym powodzeniem cieszył się minikonkus :). Rekordzista poszukiwał książek aż pięciu autorów 😉

iI