Nasza szkoła bierze udział w akcji POZYTYWNĄ UWAGA

Chcemy ogłosić że nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji „POZYTYWNA UWAGA”.

Ta akcja to pomysł – rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 52 na warszawskim Targówku: „Urodził się chwilę po tym, kiedy jedna z wychowawczyń poprosiła uczniów, by opisali swoje pozytywne cechy. Dostała same puste kartki! Dzieci nie potrafiły napisać nic dobrego o sobie. Dotarło do nas wtedy, że to my, dorośli, zawiedliśmy. My, rodzice, nie pomogliśmy dzieciom zbudować takiej samooceny, która pozwoliłaby im o sobie mówić – i myśleć! – dobrze. A przecież kochamy nasze dzieci i chcemy dla nich wszystkiego, co najlepsze, prawda? Zawiodła też i szkoła – wśród uwag od nauczycieli rzadko zdarzają się pozytywne. A te są zwykle pochwałami za coś oczywistego – za grzeczne zachowanie, za pomoc przy sprzątaniu po przedstawieniu. Łatwo nam strofować i wytykać błędy, bo nas też nie chwalono. Ilu z nas poproszonych teraz o wypisanie swoich dobrych cech, oddałoby puste kartki? Nie oceniamy systemu edukacji, nie chcemy zmieniać podstawy programowej, chcemy tylko zachęcić nauczycieli do mądrego chwalenia uczniów. W szkole nie da się uciec od ocen, a dobra uwaga od nauczyciela zostaje z nami na całe życie. Niech nasze dzieci idą w świat przekonane, że nawet jak nie mają czerwonego paska, to są w czymś dobre. Niech poczują nasze wsparcie”. (cyt. https://4fun.tv/news/pozytywna-uwaga-akcja-szkoly-o-co-chodzi-zgloszenia)

Zachęcamy nauczycieli do włączenia się w tę sympatyczną inicjatywę. Proponujemy, żeby pozytywne uwagi w e-dzienniku pojawiały się do końca tego semestru.
Na stronie https://pozytywnauwaga.pl/ zamieszczone są materiały dla nauczycieli.

Serdecznie polecamy tę akcję! Koordynator Agnieszka Stępniak Łuczywek