Ekonmat – konkurs matematyczno – ekonomiczny

Uczniowie klas drugich i trzecich Gimnazjum w Garbowie uczestniczyli w Konkursie Wiedzy Matematyczno-Ekonomicznej EKONMAT. Konkurs był organizowany przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Uczniowie rozwiązywali zadania z dziedziny ekonomii , takie jak praca, przedsiębiorczość, gospodarka, pieniądz i bank; rozwiązywali też praktyczne problemy dotyczące procentów i promili, lokat bankowych, podwyżek i obniżek i podatków do obliczeń.

W pierwszym etapie wzięło udział 9 uczniów z naszej szkoły, finalistą etapu wojewódzkiego został Szymon Podstawka z klasy IIb naszego gimnazjum.

Cieszymy się, że nasi uczniowie mają motywację do rozwijania zainteresowań ekonomią i życiem gospodarczym oraz matematyką.

Gratulujemy Szymonowi Podstawce z klasy 2b, który zakwalifikował się do finału i był finalistą tegoż konkursu.