Plan pracy Samorządu Uczniowskiego

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego  w roku szkolnym 2015/2016

Lp. ZadaniaOdpowiedzialniCelCzas realizacji
1Organizowanie uroczystości szkolnych (rozpoczęcie roku szkolnego, ślubowanie pierwszych klas, 11 listopada, święta tematyczne, 3 maja, zakończenie roku szkolnegoOpiekun Samorządu Szkolnego———Cały rok szkolny
2Prowadzenie radiowęzłaMarek Sarnecki Piotr Kozak Aleksandra Filipiak Gabriela KulikUsprawnienie przekazu informacjiCały rok szkolny
3Prowadzenie audycji tematycznych (m.in. Dzień Papieski, Dzień Edukacji Narodowej, DZIEN Kobiet i inne)Piotr KozakMarek SarneckiAleksandra FilipiakDominika JaniszGabriela Kulik Cały rok szkolny (wybrane dni)
4Wydawanie gazetki szkolnej (1 raz na poł roku)Mateusz WolińskiAleksandra FilipiakMagdalena ChabrosDominika PlechaOla WójcikDominika Janisz Poprawienie przekazu informacjiUdział w  konkursie pod hasłem  „Przemierzając Lubelszczyznę”Cały rok szkolny
5Akcje charytatywne (Góra Grosza, Twój Dar dla Hospicjum, Dom Pokoju w Betlejem, Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę i inne)Samorząd UczniowskiwolontariatSzerzenie współczucia w kręgu uczniów, kreowanie pastw samarytańskichDni w których przeprowadzane są akcje
6Porządkowanie Starego CmentarzaPoszczególne klasy ks. Zbigniew Szabała Pani Lucyna ŻakPani Bożena Firlej Szerzenie patriotyzmuCały rok szkolny
7Utrzymywanie porządku wokół szkołyMateusz WartaczPaweł GalińskiDbanie o czystość wokół szkoływrzesień, kwiecień
8„Dzień sportu i zabawy”Samorząd Uczniowski wraz z Nauczycielami  wych. Fiz.Wynagrodzenie uczniom ciężkiej pracy i nauki w szkole, popularyzowanie zdrowego stylu życiaPierwsza polowa czerwca
9Organizowanie dni otwartychSamorząd UczniowskiwolontariatZacieśnienie więzi miedzy uczniami szkól podstawowych z gminW „Dzień sportu i zabawy” (Pierwsza polowa czerwca)
10Zorganizowane pierwszego dnia wiosnySamorząd UczniowskiZamiana ról uczniów z nauczycielamiMarzec
11Konkurs na najładniej przystrojona salę lekcyjną o tematyce Wielkanocnej Samorząd UczniowskiStworzenie świątecznego nastrojuMarzec
12 155-lecie Szkoły w GarbowieSamorząd UczniowskiNauczycieleRodziceOddanie hołdu i czci Nauczycielom Tajnego NauczaniaWrzesień
13Promowanie szkoły, patronówSamorząd UczniowskiRozsławianie dobrego imienia szkoły- spotkanie szkol im. Jana Pawła II w Częstochowie , Święto Patrona- urodziny, rocznice śmierci, pontyfikatu Jana Pawła IICały rok szkolny
14Podzial Samorządu Uczniowskiego na skecje (porządkową, kulturową, bezpieczeństwa i inne)Przedstawiciele Samorządu UczniowskiegoLepsza organizacja pracyPoczątek roku szkolnego
15Organizowanie zabaw szkolnychSamorząd UczniowskiPoprawa kontaktu uczniów poprzez zabawęListopad, luty
16Spotkania z dyrektorem szkoły raz na dwa mies. Udział w debatach Rodzice-Uczniowie- NauczycielePrzedstawiciele Samorządu UczniowskiegoProtokolanci: Iga Serewa, Joanna KuziołaPoprawienie kontaktu Samorządu Uczniowskiego, dyrekcją , Radą Rodziców, Radą PedagogicznąWrzesień- maj
17Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy GarbówOpiekun Samorządu UczniowskiegoSamorząd UczniowskiUdział w wyborach demokratycznychStyczeń / Luty
18Praca  w Młodzieżowej Radzie Gminy GarbówWybrani członkowieReprezentowanie potrzeb środowiska podczas posiedzeń Młodzieżowej Rady Gminy GarbówPrzez okres 2 lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.