Zajęcia ceramiczne w przedszkolu

W grupie dzieci sześcioletnich, w ramach arteterapii, poprzez którą możemy stymulować oraz wspomagać wszechstronny rozwój dziecka odbyły się zajęcia z wykorzystaniem gliny. Nie sposób wymienić wszystkich zalet tej niezwykle ciekawej aktywności, ale warto wspomnieć, że poprzez tego typu działania dzieci m.in. zwiększają doznania sensoryczne, doskonalą sprawność dłoni i palców oraz umiejętność ruchów precyzyjnych, rozwijają koordynację wzrokowo- ruchową, odkrywają zdolności artystyczne, wydłużają stan koncentracji, uwagi dowolnej oraz skupienia na wykonywanej czynności, rozładowują napięcie wewnętrzne, poznają nowe faktury, stymulują zmysł wzroku, dotyku, węchu, uczą się wytrwałości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.