WARSZTATY PSZCZELARSKIE W PRZEDSZKOLU

W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty pszczelarskie, które poprowadzili rodzice naszego ucznia, Państwo Tomaszewscy. Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą, jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas spotkania przedszkolaki poznały pracę pszczelarza, etapy powstawania miodu. Dowiedziały się, jak wybiera się miód z ula i do czego służą sprzęty jak podkurzacz, dymka i ramka. Wszystkie dzieci degustowały słodki i bardzo zdrowy miodek, mogły także przymierzyć dziecięcy strój pszczelarski. Po tak słodkich warsztatach dzieci już wiedzą jaka jest organizacja życia pszczół w ulu, bowiem zapoznały się z rolą królowej, robotnic oraz trutni. Warsztaty przyniosły dzieciom wiele radości, dostarczyły ogromną dawkę wiedzy praktycznej- ta lekcja z pewnością na długo zapadnie w ich pamięci. Bardzo dziękujemy rodzicom Kuby, który jak się dowiedzieliśmy chętnie pomaga przy opiece nad pszczołami i ch pielęgnowaniu- BRAWO KUBA!