Wizyta pani stomatolog w przedszkolu

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda…” – słowa tej piosenki znane są nam wszystkim doskonale. Codziennie dbamy o swoje ząbki, dokładnie czyszcząc je i regularnie odwiedzając stomatologa. Tym razem jednak mieliśmy okazję gościć dentystkę w naszym przedszkolu. Pani stomatolog chętnie odpowiadała na wszystkie nasze pytania związane z higieną jamy ustnej. Pokazała nam również bardzo dokładnie, jak prawidłowo i jak długo należy szczotkować ząbki. Dowiedzieliśmy się także, że powinniśmy unikać m.in. gum do żucia, lizaków, żelowych cukierków, a przede wszystkim chipsów, gdyż powodują, że ząbki zaczynają się psuć. Po zakończeniu spotkania podziękowaliśmy pani stomatolog za miłą wizytę. Teraz jeszcze bardziej postaramy się dbać o nasze ząbki i chętnie będziemy odwiedzać stomatologa.