Obchody 104. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uczniowie i nauczyciele uczcili pamięć o Niepodległej, przygotowując montaż słowno-muzyczny, którego mottem stały się słowa Józefa Piłsudskiego: ” Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”. 11listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i symbol zwycięstwa. Wszyscy uczniowie i nauczyciele uczcili dzisiejszy dzień głęboką refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju.

Dzieci z klas 1-3 oraz dzieci przedszkolne podczas odrębnej uroczystości również odśpiewały hymn, po czym obejrzały część artystyczną, wykonaną przez dzieci sześcioletnie, pod opieką Pani Barbary Grzegorczyk oraz Izabeli Paruch. Młodzi artyści, a za razem patrioci poprzez taniec, wiersze oraz hymn odegrany na dzwonkach naciskanych wyrazili rodzącą się w ich małych sercach miłość do Ojczyzny. Na sam koniec zgromadzonych na uroczystości porwał walc, zatańczony oczywiście w biało-czerwonych barwach, a to piękne widowisko można obejrzeć pod poniższym linkiem.