Wigilie klasowe

„Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem. Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze…”

Wigilia to po łacinie „czuwanie” i pierwotnie używano tego słowa dla oznaczenia nocnej straży, natomiast w kościołach chrześcijańskich mianem „wigilii” określano dzień poprzedzający wielkie święto, czyli w tym wypadku – narodziny Jezusa w Betlejem.

Święta Bożego Narodzenia to czas kiedy panuje nastrój przepełniony ciepłem i radością.

21 grudnia nasi uczniowie wraz z wychowawcami, jak co roku uczcili to święto klasowymi wigiliami.  Spotkania rozpoczęły się od połamania się opłatkiem oraz składania sobie życzeń. Następnie wspólnie zasiedliśmy do pełnych pyszności stołów. Był to cudowny czas, spędzony wspólnie, pełen świątecznego nastroju, śpiewanych kolęd i świątecznych piosenek, wzajemnej życzliwości i ciepła…