Pójdźmy wszyscy do stajenki, do Jezusa i Panienki. Powitajmy Maleńkiego i Maryję, Matkę Jego…

Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, natomiast ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło oznaczającego żłób. Za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych uważany jest św. Franciszek z Asyżu, który pierwszą taką scenę zaaranżował w 1223 roku w Greccio. Zwyczaj przywędrował z Włoch do Polski na przełomie XIV i XV wieku i stał się zbieżny z kolędowaniem. Ich treścią była historia narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda.

W piątek 15 grudnia odbyły się jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły. W wydarzeniu wystąpili: 6latki i uczniowie z klas III i IV, V i VI. Dziękujemy za organizację tego wydarzenia paniom: Agnieszce Szwedzińskiej, Bożenie Jesionowskiej, księżom Rafałowi Bratosowi i Michałowi Śliwce. Dekoracje przygotowały panie: Agata Wojnowska i Wioletta Mańkowska.

.