INNOWACJA PEDAGOGICZNA W PRZEDSZKOLU W GRUPIE 3-4 -LATKÓW

Ruch jest jedną z najważniejszych potrzeb rozwojowych dziecka. Jest nieodzownym elementem poprawiania zdrowia, rozwijania sprawności, postaw, umiejętności, a także kształtowania nawyków w przyszłości. Jak powszechnie wiadomo współczesny człowiek coraz bardziej ogranicza swoją aktywność ruchową. Prowadzi to do obniżenia wydolności fizycznej i powstawania wad postawy.

Wykorzystując naturalną potrzebę ruchu u dzieci w wieku przedszkolnym chciałyśmy w nich zaszczepić potrzebę uprawiania sportów. Poprzez prowadzenie ciekawych, urozmaiconych zestawów ćwiczeń i zabaw gimnastycznych, powoli, ale systematycznie chciałyśmy wprowadzić dzieci w nieskończony skarbiec ruchów.

Mając na uwadze zapewnienie dzieciom właściwych warunków do osiągnięcia dojrzałości fizycznej, prowadziłyśmy w najmłodszej grupie przedszkolnej innowację pedagogiczną pod tytułem ,,Sport i zabawa to dobra sprawa”.

Osoby prowadzące innowację: Anna Kula i Agnieszka Pikul