WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO OWADOLANDII

W piękny majowy dzień nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do parku edukacyjno-rekreacyjnego w Wojciechowie. Dzieci przeszły przez ścieżkę dydaktyczną z ciekawymi gatunkami roślin, poznały tajemniczy a jednocześnie niezwykły świat owadów, zobaczyły wiernie odtworzone modele wielkości dorosłego człowieka, co wzbudziło wiele niezapomnianych emocji. Uczestnicy wycieczki spędzili aktywnie czas na świeżym powietrzu, korzystając z atrakcji jakie czekały na placu zabaw. Przedszkolaki zwiedziły też Izbę Małego Entomologa, gdzie obejrzały gabloty z egzotycznymi motylami, chrząszczami i innymi owadami. Dzieci poza pięknymi wspomnieniami oraz zdobytą wiedzą zabrały do domu gipsowe odlewy w kształcie owada, które własnoręcznie pomalowały podczas warsztatów plastycznych. Dzień z pewnością był wyjątkowy, pełen wrażeń oraz aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, co przedszkolaki lubią najbardziej :-).