MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA – konkurs szkolny

19 maja w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu Mistrz Pięknego Czytania. Do zmagań o to zaszczytne miano przystąpiło 28 uczestników, którzy rywalizowali w trzech kategoriach: uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich oraz od czwartej do siódmej.
Uczestnicy nie tylko walczyli o miejsce na podium, ale wraz nauczycielami i rodzicami, tworzyli uważną publiczność. Przysłuchując się występom kolegów i koleżanek, mogli doskonalić warsztat lektorski i poszerzyć własną biblioteczkę o tytuły książek, których jeszcze nie przeczytali, a które zaprezentowane zostały podczas części konkursowej.
Wielu wzruszeń komisji i publiczności, przysporzyli zwłaszcza najmłodsi uczestnicy konkursu – uczniowie klas pierwszych, którzy wykazali się niesamowitą biegłości w tej, jak przecież trudnej sztuce pięknego czytania.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom, którzy udowodnili, że książka nadal przenosi w inny świat – świat wyobraźni.

Gratulujemy laureatom i osobom wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom.
Organizatorzy konkursu
Anna Zając i Jolanta Marczak