WIZYTA PANI PIELĘGNIARKI W PRZEDSZKOLU

W dniu dzisiejszym odwiedziła nas mama wychowanki naszego przedszkola, Pani Małgorzata Jakubik, która z zawodu jest pielęgniarką. Pani Małgosia opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca, zaprezentowała atrybuty jakimi posługuje się w codziennej pracy, przekazała też informacje jak dbać o zdrowie i higienę, przy pomocy doświadczenia zobrazowała, jak ważne jest dokładne i częste mycie rąk. Przedszkolaki uczyły się jak opatrzyć ranę, założyć opaskę uciskową, przykleić plaster, zmierzyć ciśnienie, zrobić zastrzyk, przy pomocy stetoskopu wysłuchiwały bicia serca. Ogromną frajdę sprawiło im charakteryzowanie się na lekarza-chirurga, pielęgniarza lub pielęgniarkę- dzieci mogły zakładać fartuszki, czepki, rękawice, maski. Na pamiątkę dostały akcesoria, które następnie wykorzystały z zapałem podczas zabawy tematycznej. Część wolała być pacjentem, część osobą udzielającą pomocy. Podział ról nie był przypadkowy, lecz spontaniczny, dyktowany predyspozycjami osobowościowymi naszych przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy naszemu niecodziennemu Gościowi za praktyczną a zarazem tak atrakcyjną lekcję, którą dzieci z pewnością zapamiętają na dłuuugo. Życzymy sukcesów w pracy i dużo, dużo zdrowia:-).