Ślubowanie pierwszoklasistów

Pasowanie na ucznia to dla pierwszoklasistów  jeden z najważniejszych momentów związanych z  edukacją. Dnia 13 października 2022 roku i dla naszych wychowanków nadszedł ten wielki dzień. Jest to pierwsza ważna uroczystość, w której dzieci aktywnie uczestniczą. Ma ona symbolizować oficjalne włączenie nowej grupy uczniów do społeczności szkolnej.

Pierwszaki, pięknie wystrojone, w okolicznościowych biretach, zebrały się na korytarzu szkolnym, który został odpowiednio udekorowany na tę okazję. Uroczystość rozpoczęli bohaterowie spotkania i zaprezentowali program artystyczny, który pomogły im przygotować wychowawczynie  Pani Dorota Miazga –Świszcz i Bożena Jesionowska.

Po części artystycznej nastąpiło ślubowanie na sztandar szkoły. Po ślubowaniu każde dziecko zostało pasowane na ucznia naszej szkoły. Aktu tego dokonała pani dyrektor Nina Bartoszcze- Wylaź i pani Wicedyrektor Lucyna Żak, dotykając ramienia symbolicznym ołówkiem i wymawiając słowa: „Pasuję cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Garbowie”. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, upamiętniające tę chwilę.

Cieszymy się, że uczniowskie grono się powiększyło i życzymy pierwszoklasistom przeżywania w naszej szkole tylko radosnych chwil i wielu sukcesów w nauce.