Solidarni z Ukrainą-koncert charytatywny

„Dziwny jest ten Świat

Gdzie jeszcze wciąż

Mieści się tyle zła…”

11 kwietnia w garbowskiej szkole odbył się wyjątkowy koncert,którego celem było zebranie darów dla uczniów z Ukrainy i ich rodzin. 

Na scenie naszej szkoły z muzycznymi dedykacjami wystąpili uczniowie z Ukrainy i uczniowie naszej szkoły. Koncert uroczyście rozpoczęto odśpiewaniem hymnu obu państw : Polski i Ukrainy przy akompaniamencie pianina i gitary po czym zaprezentowano piosenki w wykonaniu uczniów z Ukrainy i naszej szkoły.Wśród wykonawców na szczególną uwagę zasługuje Valeria Yuziefovych, która swoim magicznym głosem i umiejętnością gry na pianinie i gitarze zaczarowała publiczność. Uczennica wykonała utwór instrumentalny Wolfgang Amadeusz Mozart” Marsz Turecki”, piosenkę „Someone like you” oraz piosenkę w języku ukraińskim: „Wszystko będzie w porządku” wykonaną wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z Ukrainy.                                                                                                                                                    

Naszą szkołę reprezentowała klasa Vb. Uczennice Zofia Wójcik i Natali Wawerska zaprezentowały się jako solistki wykonując piosenki” Runaway” oraz „Dobrze Jest, Jak jest”,a cała klasa wykonała utwór zespołu Hey „Nadzieja”,który w ostatnich tygodniach stał się swoistym hymnem wszystkich walczących i wspierających Ukrainę.                                                                                                                                             

Nad całością muzyczną czuwał pan Mariusz Gajosz,a dekorację wykonały uczennice klasy 8a Martyna  Terech,Anastazja Maciąg przy wsparciu pani Elżbiety Prażmo i Joanny Grabarz-Sochal.  Uroczystość prowadzili: uczennica kl.8a Roksolana Pyłypiw, która w naszej szkole uczy się już kilka lat i uczeń klasy 8c:  Andrii Soverdia,który jest z nami od niedawna .Nie sposób nie wspomnieć,że uczniowie doskonale radzą sobie z językiem polskim, szczególnie Andrii,który w tak krótkim czasie zrobił niesamowite postępy.                                                                                                                                                                                                                                        

Koncert zaszczycili swoją obecnością pan Wójt Gminy Garbów Kazimierz Firlej,który odniósł się do jakże trudnej sytuacji na Ukrainie oraz pani skarbnik Katarzyna Miszczuk, a także rodzice uczniów z Ukrainy. Podczas uroczystości padło wiele wzruszających słów, podziękowań za pomoc i wsparcie ze strony naszych przyjaciół z Ukrainy, które w imieniu wszystkich obecnych i nieobecnych rodziców dzieci uczących się w naszej szkole wypowiedziała pani Ludmiła, która wspomaga nas w naszej pracy i opiekuje się swoimi uczniami.                                                                                                                                                                                  

Zebrane dary przyniesione przez poszczególne klasy zostały rozdysponowane na potrzeby dzieci z Ukrainy. Koncert przygotował SU

Opiekun SU Agnieszka Pliszka