Innowacja pedagogiczna ,,Uczę się praktycznie, poznaję świat polisensorycznie  ”

W naszym przedszkolu w grupie dzieci pięcioletnich prowadzona jest innowacja pedagogiczna, która  powstała w celu  stymulowania   wszechstronnego rozwoju dziecka poprzez jego działanie wielozmysłowe, poprzez odczuwanie, doświadczanie, przeżywanie. Przedszkolak badając otoczenie za pośrednictwem wielu  zmysłów kształtuje wyobrażenie o najbliższym otoczeniu, poznaje i doświadcza rzeczy, o których istnieniu nie zdawał sobie sprawy. Zabawy sensoryczne wspierają rozwój poznawczy, samodzielność i kreatywność dzieci, pobudzają  jak i zaspakajają dziecięcą ciekawość, są również elementem uatrakcyjniania codziennych zajęć. Dziecko najskuteczniej uczy się poprzez zabawę, a najlepsze  zabawy to te najprostsze, wykorzystujące  materiał przyrodniczy, naturalne produkty oraz materiały znajdujące się w najbliższym otoczeniu dziecka. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dotychczasowych działań pięciolatków.