Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Z radością informuję, że 27 grudnia 2021 roku do inwentarza biblioteki Szkoły Podstawowej im Marii Konopnickiej w Garbowie wpisano ostatnią książkę zakupioną w ramach rządowego projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Zgodnie z wymogami Programu zbiory biblioteki zostały wzbogacone o pozycje będące nowościami wydawniczymi i niebędące podręcznikami, książki historyczne, w tym poświęcone historii Polski XX wieku oraz lektury szkolne.

Zakupiono 900 książek na kwotę 15 033,65 zł, z czego 12 000 zł pochodziło z rządowego wsparcia finansowego, a pozostała kwota (3 033,65 zł) to wkład własny organu prowadzącego.

Dziękuję wszystkim – uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy współtworzyli listę zakupów.

Mam nadzieję, że zakupione, zgodnie z Waszymi życzeniami, tytuły będą cieszyły się popularnością i przyniosą wszystkim czytelnikom wiele wspaniałych chwil spędzonych na lekturze.

Zachęcam do korzystania z możliwości przeglądania katalogu biblioteki szkolnej on-line. Wykorzystać do tego należy swój login i hasło z LIBRUS Synergia.