Klasy ósme na Lubelskiej Starówce

Uczniowie klas ósmych wybrali się na lekcję historii i geografii na Stare Miasto. Uczestnicząc w grze miejskiej odkrywali tajemnice lubelskich pieczęci. O zabytkach i legendach związanych z Lublinem opowiadała Pani Sylwia, która swoim mieszczańskim strojem „przeniosła” nas do czasów Jagiellonów. Jednak to uczniowie mieli samodzielnie poznać historię i ciekawostki miasta rozwiązując zadania i zagadki. Miejscem startowym był Plac po Farze. Tutaj grupy otrzymały materiały oraz plan Starego Miasta, z którym przeszli długi szlak. Uczniowie wykazali się spostrzegawczością, logicznym myśleniem i wytrwałością, rozwiązali wszystkie zadania i dotarli na dziedziniec zamkowy, gdzie nastąpiło podsumowanie. Zabawa pozwoliła dzieciom poznać historię, zabytki, ciekawostki a nawet smaki regionu – pyszne lubelskie cebularze. Po dużym wysiłku umysłowym poczuliśmy się jak w niebie, dopiero wtedy, gdy zjedliśmy to, co lubimy najbardziej – pyszne lody i desery.