Informacja dla rodziców oddziału przedszkolnego

Drodzy Rodzice
dzieci oddziału przedszkolnego

W związku z zaistniałą sytuacją proszę, byście pomogli swoim dzieciom, by w miarę swoich możliwości i Waszych uczyły się z materiałów zamieszczanych na stronach internetowych. Podaję kilka przykładów:

-Miś Bu zaprasza na Buliba.pl;
-Domowe przedszkole;
-Edukacyjne gry dla dzieci;
-wesołe kolorowanki;
-Gry edukacyjne dla dzieci;
-Origami.art.pl
-Kolorowe obrazki.pl

 • SuperKid.pl.
  Proszę, by w kwietniu dzieci nauczyły się wierszyka E. Szelburg-Zarembiny „Wiosna idzie!” ( tekst podaję poniżej) oraz piosenki „Maszeruje wiosna”.

Ewa Szelburg-Zaremba

Wiosna idzie!
Przyleciały skowroneczki
z radosną nowiną,
zaśpiewały, zawołały
ponad oziminą:
– Idzie wiosna! Wiosna idzie!
śniegi w polu giną!
Przyleciały bocianiska
w bielutkich kapotach,
klekotały, ogłaszały
na wysokich płotach:

 • Idzie wiosna! Wiosna idzie!
  po łąkowych błotach!
  Przyleciały jaskółeczki
  kołem kołujące,
  figlowały, świergotały
  radośnie krzyczące:
  – Idzie wiosna! Wiosna idzie!
  prowadzi ją słońce.

Ważne jest by, wykonać choć jedno zadanie dziennie: pokolorować obrazek, ułożyć puzzle lub zwyczajnie wykonać rysunek o dowolnej treści lub napisać kilka wymyślonych szlaczków. Dzieci sześcioletnie mogą pisać po kilka literek, cyferek, które poznały. By uatrakcyjnić zajęcia, można zrobić z ziemniaków pieczątki, na których będą wycięte literki, dać dzieciom farby, pędzel i mogą stemplując pisać wyrazy, można wycinać z gazet litery i tworzyć tytuły np. do obrazka, wyciąć fragment ze zniszczonego czasopisma dla dzieci, nakleić na białą kartkę i dorysować, to co podsunie wyobraźnia. Życzę wielu pomysłów.

Drodzy Rodzice, wiem, ze w każdej sytuacji można liczyć na Wasze wsparcie i pomoc. Dlatego już teraz dziękuję za życzliwość i wyrozumiałość. Życzę wewnętrznego spokoju i dużo zdrowia.

Z wyrazami szacunku
Iwona Jabłońska