Niebieski protest

14 grudnia, w dniu zakończenia Szczytu Klimatycznego w Katowicach, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Garbowie poparli ideę 15-letniej Grety i włączyli się do akcji Protestu Szkolnego Dla Klimatu. Naszą formą poparcia Szwedki, która domaga się konkretnych działań dla czystego powietrza, był niebieski akcent ubioru i wspólna fotografia, którą zamieścimy na stronie: https://cop24climatestrike.com/
Tego dnia kolejny raz rozwiesiliśmy plakaty oraz informacje o globalnym ociepleniu i Szczycie Klimatycznym, który nie bez powodu odbywa się w Polsce po raz trzeci. Klasa 3b prezentowała opracowane przez siebie filmiki na ten temat. W ten sposób uczniowie szerzyli przekaz na rzecz klimatu, zachęcając wszystkich, by „myśleli globalnie, działając lokalnie”.
Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy.
Koordynatorki edukacji globalnej
Agnieszka Nowak i Anna Zając