Postcrossing w naszej szkole

Uczniowie klas IV wzięli udział w projekcie Postcrossing, polegającym na wymianie kartek między uczniami z różnych szkół. Celem Postcrossingu jest łączenie ludzi na całym świecie za pomocą pocztówek, niezależnie od ich miejsca zamieszkania, płci, wieku, rasy czy przekonań. Projekt ruszył w 2005 roku, a po niecałych trzech latach, Postcrosserzy wysłali milion pocztówek. Na chwilę obecną, liczba wysłanych kartek przekroczyła już 10 milionów! Nasi czwartoklasiści na lekcjach techniki pod czujnym okiem  pani Joanny Grabarz- Sochal wykonali własnoręcznie  piękne kartki bożonarodzeniowe. Przy pomocy pani Anny Michońskiej napisali na nich życzenia w języku angielskim. Następnie zabrali się do adresowania kopert, w których karteczki pojechały do ich rówieśników ze Szkoły Podstawowej w Jezierzycach w województwie pomorskim. Teraz z niecierpliwością czekają na życzenia od nich!

Anna Michońska

Joanna Grabarz- Sochal