NARODOWE CZYTANIE

„Narodowe Czytanie” jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej.

30 września w naszej szkole udział w tym wydarzeniu wzięli przedstawiciele: Urzędu Gminy – wójt Kazimierz Firlej, Katarzyna Miszczuk, Beata Beda, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Marta Plecha, Gminnej Biblioteki Publicznej im. Bronisława Pietraka – Małgorzata Poleszak i Kinga Skrzypiec oraz radna powiatu Małgorzata Leszek, w wykonaniu których usłyszeliśmy ballady Lilije, Pani Twardowska i  Powrót taty.

Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, młodzież także aktywnie włączyła się w obchody Narodowego Czytania. Aktorską interpretację fragmentu Romantyczności przedstawili uczniowie klas ósmych – Julia Jędrejek, Magdalena Misińska, Aleksandra Brzezicka i Jakub Pasternak. Mniej znaną balladę Pierwiosnek odczytały Apolonia Dados i Veronica Jahns, a utwór Do przyjaciół przypomniały uczennice klasy siódmej Maja Michałek i Beata Wójcik.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Narodowego Czytania w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej.