Klasa I a w świecie legend

Uczniowie klasy I a  podczas ostatnich tygodni realizowali projekt,, Na dworze króla Kraka”. Poznali legendy związane ze średniowiecznymi zwyczajami rycerskimi oraz dworskimi. W  dniu dzisiejszym uczniowie paradując w strojach  iście królewskich, przenieśli w szkolne mury  zasady dobrego wychowania. Dziewczynki przemierzając  z gracją szkolne korytarze udowodniły, że nie są im obce  dworskie maniery, chłopcy zaś prezentując zasady etosu rycerskiego zasłużyli na miaro rycerzy, którzy są w stanie  poskromić  nawet złego smoka wawelskiego. Udział w projekcie nie tylko wzbogacił wiedzę młodych ludzi, pobudził wyobraźnię, ale również   wyzwolił potrzebę zgodnej  współpracy, poszanowania oraz doceniania wspólnego wysiłku, w efekcie czego powstał zamek króla Kraka, stworzony według wyobraźni uczestników projektu. Gratulujemy zaangażowania oraz pomysłowości:-)