Mistrz pięknego czytania 2020

24 lutego 2020 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje do
III Międzygminnego Konkursu Mistrz Pięknego Czytania, organizowanego przez panią Annę Zając (szkolna biblioteka) przy współpracy z panią Agnieszką Nakonieczną (logopeda). Konkurs odbywał się w czterech kategoriach:

I kategoria – klasy 0-I

II kategoria – klasy II-III

III kategoria – klasy IV-V

IV kategoria – klasy VI-VIII

Reprezentanci poszczególnych klas mieli czas na przygotowanie wskazanego przez organizatorów tekstu, którego fragmenty losowo odczytywali podczas eliminacji.

Młodzi adepci sztuki pięknego czytania pojawili się w bibliotece w galowych strojach i z uśmiechem na twarzy, czym podkreślili rangę tych eliminacji. W powietrzu unosił się duch zdrowej rywalizacji, bowiem do konkursu głównego mogły się zakwalifikować tylko dwie, w szczególnych przypadkach, trzy osoby.

Nim rozpoczęły się przesłuchania wszyscy uczestnicy zostali zapoznani z kryteriami oceniania ustnych prezentacji. Eliminacje miały charakter słuchowiska. Osoba przydzielająca punkty za poszczególne elementy prezentacji tekstu znajdowała się za kotarą.

Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. Komisja oceniająca, po konsultacjach, skorzystała z możliwości zwiększenia (w kilku przypadkach) liczby reprezentantów.

Oto lista osób wyróżnionych oraz tych, którzy będą reprezentować naszą szkołę  na III Międzygminnym Konkursie – Mistrz Pięknego Czytania (jeśli się w tym roku odbędzie;( )

wyróżnienia:

Maja Michałek, Oliwia Smolak uczennice kl. 4

Michał Powszedniak kl. 3a, Miłosz Zarzycki kl. 2

Zuzanna Pszczoła kl. 1a

reprezentanci szkoły:

klasy 0-I Alicja Chołody, Aleksander Firlej

klasy II-III Blanka Zarzycka, Kacper Figiel, Martyna Chatała

klasy IV-V Apolonia Dados, Anastazja Kowalska, Jakub Pasternak

klasy VI-VIII Edward Korbus, Natalia Wójtowicz

Wszystkim uczestnikom i przygotowującym ich opiekunom

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.