Bezpieczne ferie

Ferie są po to, abyś odpoczywał, bawił się, realizował swoje pasje, zainteresowania, spotykał z kolegami, spędzał czas na świeżym powietrzu.

Jeśli jedziesz na zimowisko – to wspaniale. Poznasz wiele ciekawych miejsc, nowe koleżanki i kolegów. Opiekunowie zapewnią Ci wiele atrakcji i zadbają o Twoje bezpieczeństwo. Słuchaj ich i nie oddalaj się z miejsca zabawy bez ich wiedzy. Wrócisz do domu z głową pełną wspomnień.

Nie wyjeżdżasz na zimowisko? – To też dobrze. Twoje otoczenie i Twój dom też są ciekawe. Będziesz miał co robić. Czasami jednak zostaniesz sam w domu. Dla własnego bezpieczeństwa zamknij drzwi od wewnątrz. W czasie nieobecności rodziców lub opiekunów nie wpuszczaj nikogo do mieszkania, bez względu na to za kogo się  podaje (np.: policjanta, listonosza, znajomego rodziców). Nie otwieraj drzwi, żeby sprawdzić, czy osoba pukająca już odeszła.

Jeśli będziesz się bawił poza domem – pamiętaj!

  • KLUCZE do mieszkania chowaj pod ubraniem,
  • NIE podawaj nikomu swojego adresu zamieszkania,
  • NIE opowiadaj o wyposażeniu domu i zasobach majątkowych rodziny,
  • NIE ufaj osobom obcym,
  • NIE bierz od nich słodyczy, ani  żadnych  gadżetów,
  • NIE korzystaj z ich zaproszenia na spacer lub do domu,
  • NIE wsiadaj do samochodu osoby nieznajomej,
  • BAW się tylko w miejscach przeznaczonych do zabawy,
  • straj się jak najwięcej czasu spędzać na bezpiecznej zabawie z rówieśnikami na świeżym powietrzu,
  • NIE wchodż na zamarznięte stawy.

Poza tym baw się dobrze i odpoczywaj – życzymy Ci udanych i bezpiecznych wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.