Konkurs fotograficzny – „Akcja reaktywacja – jestem na tak dla recyklingu”

Zrganizowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa proekologiczny konkurs fotograficzny dla dzieci ze szkół podstawowych z obszarów wiejskich pt. „Akcja reaktywacja – jestem na tak dla recyklingu” ma przede wszystkim na celu zachęcenie do segregowania odpadów i recyklingu.
Poprzez udział w konkursie, w którym de facto wykorzystane będą odpadki i śmieci, pragniemy zachęcić dzieci a za ich pośrednictwem również dorosłych do dbania o przestrzeń lokalną, a szczególnie pobliskie środowisko przyrodnicze.

Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie autorskiej pracy z odpadów, w tym z plastiku, metalu, papieru lub innych opakowań głównie z materiałów niedegradowalnych. Praca może przybrać dowolną formę np. rzeźby lub instalacji. Wykonawca będzie miał za zadanie sfotografować pracę i zdjęcie przesłać na wskazany adres e-mailowy ARiMR. Materiał zdjęciowy zostanie opublikowany na stronie i w mediach społecznościowych ARiMR. Ze zwycięskich i wyróżnionych prac, po dostarczeniu ich przez uczestników już po finale konkursu do siedziby ARiMR, utworzymy wystawę.

Fotografie, które otrzyma Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa mogą zostać także  wykorzystane w innych działaniach informacyjno – promocyjnych Agencji.

ZAŁOŻENIA KONKURSU

1. Konkurs trwa od dnia 1 czerwca 2021 r. do dnia 16 sierpnia 2021 r.
  2. Uczestnikiem konkursu może być dziecko w wieku od 7 do 15 lat (szkoła podstawowa) z obszaru wiejskiego, z wyjątkiem dzieci pracowników ARiMR (w tym także osób pozostających z ARiMR w stosunku cywilnoprawnym), którego rodzic lub opiekun prawny wyrazi na to zgodę.
  3. Każdy z autorów może nadesłać maksymalnie 1 pracę (fotografię) prezentującą jedną autorską pracę (rzeźbę, instalację etc.) z odpadów. W przypadku nadesłania większej liczby prac (fotografii jednej lub kilku prac z odpadów)  zgłoszenie zostanie odrzucone.
  4. Technika wykonania prac – fotografii jest dowolna (np. aparat cyfrowy, smartfon).
  5. Szczegółowe warunki oraz zasady konkursu są określone w Regulaminie Konkursu dostępnym na stronie www.arimr.gov.pl.

Więcej informacji można znaleźć na: Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym pt. „Akcja reaktywacja – jestem na tak dla recyklingu” | Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (arimr.gov.pl)