Mistrz Pięknego Czytania

Konkurs Mistrz Pięknego Czytania w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej

19 marca uczniowie klas I – III ubiegali się o zdobycie tytułu Mistrza Pięknego Czytania.

W szranki stanęło 17 uczestników wyłonionych w eliminacjach klasowych.

Uczniowie prezentowali fragmenty wylosowanych książek oraz „Wierszyki łamiące języki”. Zaznaczyć należy, że były to teksty nieznane konkursowiczom, co zdecydowanie podwyższyło stopień trudności zadania.

Komisja w składzie pani wicedyrektor Lucyna Żak, pani Agnieszka Nakonieczna, pani Jolanta Marczak, pani Anna Zając po wysłuchaniu prezentacji, przyznała tytuły mistrzów:

Mistrz Pięknego Czytania Klasy Pierwszej – Damian Majewski

II miejsce – Oliwier Szymonik

III miejsce – Kaja Strużek

Wyróżnienia: Jakub Wrótny, Stanisław Krajewski

Mistrz Pięknego Czytania Klas Drugich – Oskar Biały

II miejsce – Kacper Jasik

III miejsce – Alicja Meksuła

Wyróżnienia: Kacper Fatyga, Alicja Chołody, Julia Paluch, Irmina Skuba

Mistrz Pięknego Czytania Klasy Trzeciej – Karina Jędrych

II miejsce – Martyna Chatała

III miejsce –Natalia Zarychta

Wyróżnienia: Miłosz Zarzycki, Piotr Wójcik

Warto zwrócić uwagę na bardzo dobre przygotowanie uczestników, co, jak sądzimy, zawdzięczamy w dużej mierze zaangażowaniu rodziców i dziadków. Jak mówi prof. Marta Bogdanowicz Na rodzicach spoczywa ogromna odpowiedzialność za wytworzenie … pozytywnej postawy wobec czytania i wytworzenia nawyków czytelniczych już w najwcześniejszym dzieciństwie.”

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy Mistrzom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, mamy nadzieję, ponownie międzyszkolnego.